Scusa, scusa!

Wiem, paskud jestem nie z tej ziemi, nie piszę, nie dzwonię, znaku życia nie daję - ale żyję i to bardzo szybko, stąd dramatyczne zaniedbanie bloga mego osobistego i blogów odwiedzanych (zaglądam, zaglądam w przelocie, ale już na pozostawienie słówka czasu mi brakuje).
Byłam ostatnio we Włoszech z pewną uroczą wycieczką, bez przygód się nie obeszło, ale taki już chyba mój pilocki los - nie może być nudno :) Powiem Wam tylko, że by dostać jeden zastrzyk rozkurczowy (na tak zwane zapalenie korzonków) na włoskim pogotowiu, należy tam spędzić pół dnia i odbyć 4 różne wizyty (przed każdą czekając w kolejce), w międzyczasie można się dowiedzieć od kolejkowych weteranów, że ma się szczęście, jako że trafiło się do szpitala, który funkcjonuje najszybciej ze wszystkich w Rzymie, bo w innych 7 godzin czekania to minimum. Dodam jeszcze tylko tytułem wyjaśnienia, że nie o moje korzenie chodziło, choć po tym kolejkowym maratonie chętnie bym sobie coś rozkurczowego walnęła (niekoniecznie zastrzyk).
Tymczasem - album:) Powstał jeszcze przed wyjazdem, ale nie zdążyłam go pokazać. Album slubny - miał być w miarę uniwersalny kolorystycznie (jako że nie wiadomo było, w jakich tonacjach zrobi sobie sesję młoda para). W całości powstał zatem z papierów niescrapowych, których cały urok w fakturze - co oczywiście ciężko było uchwycić na zdjęciach, podobnie jak wyembossowane stemple - wierzecie mi zatem na słowo: wszystko, co czarne, to embossing na gorąco:-) W albumie jest też kilka stron na wpisy gości (impreza kameralna).
No to uwaga, hektar zdjęć, bądźcie dzielni :-)I zadek...


Pudełko...


I kartka w komplecie...


Mam jeszcze zaległy album komunijny do pokazania, ale bedę miała litość i zostawię to na inny post :-)
A dla tych, co dotrwali do końca tego przydługiego postu - dialog z pewnym Włochem.
Trafiłam (a jakże by inaczej) na strajk komunikacji miejskiej w Rzymie. Strajk to dla grup takich jak nasza spore utrudnienie, jako że po mieście poruszamy sie głównie metrem (bo taniej, sprawnie i bez korków), a autokar stoi sobie gdzieś na obwodnicy miasta. Tym razem jednak okazało się, że strajk mimo iż generalny, jest niecalkiem generalny i coś tam jednak jeździ. Rozmowa z Włochem na checkpoincie (punkcie, w którym kupuje się wjazdówki do miast dla autokarów):

Pytam:
- Czy jeździ metro?
- Nie, metro nie jeździ, a gdzie jedziecie?
- Do Watykanu.
- Metro nie jeździ, ale jeżdżą autobusy.
- Do Watykanu?
- Nie, do metra
[...]
- A coś jeździ do Watykanu?
- Tak, pociągi.
- To pociągi nie strajkują?
- Strajkują, ale jeżdżą.

:-)

Komentarze

molla pisze…
przepiękny album!!!
Patryżu pisze…
Ty to masz talent, cudowny album. pozdrawiam :)
FojAga pisze…
Śliczny album. Czaję się na ten stempel i czaję ale coś mi nie po drodze do niego. Po Twoim dzisiejszym poście wiem jednak że MUSZĘ go szybko mieć u siebie :)
kachasek pisze…
jenyyyyy, album jest przepiękny, genialny...
a dialog? padłam! hahaha
Mrouh pisze…
Ooo, tam, kochamy, tośmy poczekali, a warto było:-) Album bossski, cudowna jego elegancka powściągliwość... dialogi z Włochami... istna komedia!
coco.nut pisze…
piękny ten album, niesamowicie elegancki i gustowny!!!
SentiMenti pisze…
Moniś, jesteś :)i to z takim eleganckim, dopiętym na ostatni guzik albumem z klasą, urzekająca prostota, ja tak nie potrafię, no piękny jest :)
o0krysia0o pisze…
Jejkuś jaki piękny album!!! A karteczka i cudne pudełko dopełniają całości! Podoba mi się to wszystko ogromniaście, nawet jeśli nie mam zielonego pojęcia cóż to jest ten embossing na gorąco ;-)
Jyoti pisze…
Fajnie się Ciebie czyta! A album jest śliczny, eteryczny! I te dmuchawce zachwycają bardzo.
Anonimowy pisze…
Moniśku, dmuchawce urzekające ;)
Dorota pisze…
Przecudny, bardzo gustowny i z klasą!
Kulka pisze…
Dziękuję, dziękuję, dziewczyny :)

Krysia, padłam :-D
Buźka!
Anonimowy pisze…
Album w rzeczywistości jeszcze ładniejszy niż na zdjęciach, wzbudził zachwyt zarówno obdarowanych jak i gości :)
Jeszcze raz bardzo dziękuję !

pozdrawiam,
Maria M.
damurek pisze…
Toż to jest najpiękniejszy, najelegantszy, najgustowniejszy album ślubny jaki widziałam!!!!!!!!